Anasayfa / Akademik Özgeçmiş
Öğr.Gör.Dr. Turgay Baş

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Kısa bir süre Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda öğretmenlik yaptıktan sonra yine 2004 yılında mezun olduğum bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım. Yüksek lisans eğitimimi 2004-2007 yıllarında, doktora eğitimimi ise 2007-2013 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde tamamladım ve ardından Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım. Halen Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümündeki görevime devam etmekteyim.

“Kullanıcı Arayüzü Tasarımı” “Öğrenme Yönetim Sistemi” “Bilgi Sistemleri Tasarımı”, “Yönetim Bilgi Sistemleri”, “Elektronik Yayıncılık” verdiğim dersler arasında yer almaktadır.

Bilgi okuryazarlığı, dijital okuryazarlık, yeni nesil kütüphaneler, kütüphanelerde teknoloji kullanımı, kullanıcı davranışları, insan-bilgi sistemleri etkileşimi, bilgi sistemleri, yaşamboyu öğrenme ve bireysel öğrenme gibi konular akademik ilgi alanımı oluşturmaktadır.