hacettepe logo

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Bilgi ve Belge Yönetimi
Hacettepe Üniversitesi Hacettepe E-Posta Facebook Twitter
Başvuru Süreci
  • Kurumların belirlenmesi süreci 18 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. Staj kurumları listesinde yer almayan bir kurumda staj yapmak isteyenlerin öncelikle ilgili kurum ile görüşüp staj yapabileceklerine dair onay almaları gerekmektedir. Ayrıca, 13 Ekim 2019 Cuma gününe kadar Staj Sorumlusu Beyan Formu ve Staj Öğrenme Planı formlarının ilgili kurum tarafından doldurulup bbystaj@hacettepe.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Bu aşamada, öğrencinin ise Niyet Mektubu formunu doldurarak bbystaj@hacettepe.edu.tr adresine göndermelidir. Önerilen kurum koordinatörlük tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması halinde listeye eklenecektir. 
  • 4-8 Kasım 2019 tarihleri arasında öğrencilerle bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır (Kesin gün, saat ve yer bilgisi belirlendikten sonra Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden paylaşılacaktır).
  • 2019-2020 Bahar döneminde staj yapılabilecek kurumlar ve bu kurumların bölümümüz öğrencileri için açtıkları kontenjanlar 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 16.30’dan sonra öğrencilere Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden duyurulacak ve tercih yapmaları için bir form paylaşılacaktır.
  • Staj tercih işlemleri 10 Kasım 2019 Pazar günü 23.00’te sona erecektir. 
  • Tercih sonuçları 22 Kasım 2019 Cuma günü 16.30’dan sonra açıklanacaktır.
  • Yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra öğrencilerin aşağıda gösterildiği gibi öğrenci bilgi sistemi hesaplarında solda yer alan menüden Staj İşlemleri sekmesinde bulunan formları aşağıdaki açıklamalara uygun şekilde doldurup çıktılarını alarak en geç 10 Aralık 2019 Salı günü staj koordinatörlüğüne iletmeleri gerekmektedir. Formların 11 Aralık 2018 Çarşamba günü staj koordinatörlüğünden alınarak imza için staj yapılacak kuruma götürülmesi ve en geç 13 Aralık 2019 Cuma günü staj koordinatörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.


Gerekli alanları doldurduktan sonra Kaydet butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran görüntülenir.


Butonlara tıklayarak düzeltme ve form dökümlerini alabilirsiniz.

  • Form 1: İşyerine başvuru ve kabul formu (Ek 3) adlı formdan iki adet çıktı alınmalıdır.
  • Form 2: Beyan ve taahhütname (sağlık hizmeti almayan) (Ek 4) adlı form genel sağlık sigortası kapsamında ailesi üzerinden sağlık hizmeti almayan öğrenciler tarafından, Beyan ve taahhütname (sağlık hizmeti alan) (Ek 5) adlı form ise genel sağlık sigortası kapsamında ailesi üzerinden sağlık hizmeti alan öğrenciler tarafından bir adet çıktı alınmalıdır.
  • Staj başlangıç tarihi 26 Şubat 2020, bitiş tarihi 29 Mayıs 2020 olup, staj yapılacak günler Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleridir (Toplam 42 iş günü).