Zorunlu Staj Başvuru Süreci
  • Kurumların belirlenmesi süreci 19 Kasım 2021 tarihinde sona erecektir. Staj kurumları listesinde yer almayan bir kurumda staj yapmak isteyenlerin öncelikle ilgili kurum ile görüşüp staj yapabileceklerine dair onay almaları gerekmektedir. Ayrıca, 5 Kasım 2021 Cuma gününe kadar Staj Sorumlusu Beyan Formu ve Staj Öğrenme Planı formlarının ilgili kurum tarafından doldurulup bbystaj@hacettepe.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Bu aşamada, öğrencinin ise Niyet Mektubu formunu doldurarak bbystaj@hacettepe.edu.tr adresine göndermelidir. Önerilen kurum koordinatörlük tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunması halinde listeye eklenecektir. 
  • 26 Kasım 2021 Cuma günü 12.30-13.30 saatleri arasında öğrencilerle Zoom üzerinden bir bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
  • 2020-2021 Bahar döneminde staj yapılabilecek kurumlar ve bu kurumların bölümümüz öğrencileri için açtıkları kontenjanlar 26 Kasım 2021 Cuma günü saat 16.30’dan sonra öğrencilere Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden duyurulacak ve tercih yapmaları için bir form paylaşılacaktır.
  • Staj tercih işlemleri 28 Kasım 2021 Pazar günü 23.00’te sona erecektir. 
  • Tercih sonuçları 10 Aralık 2021 Cuma günü 16.30’dan sonra açıklanacaktır.
  • Yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra öğrencilerin aşağıda gösterildiği gibi öğrenci bilgi sistemi hesaplarında solda yer alan sekmelerden Zorunlu Staj İşlemleri sekmesinde bulunan formları aşağıdaki açıklamalara uygun şekilde doldurup çıktılarını alarak en geç 13 Aralık 2021 Pazartesi günü Bölüm Staj Koordinatörlüğüne iletmeleri gerekmektedir. Formlar Staj Koordinatörlüğü tarafından onaylandıktan sonra 14 Aralık 2021 Salı günü Bölüm Staj Koordinatörlüğünden alınmalıdır. Bölüm Staj Koordinatörlüğü tarafından onaylanan formlar size ulaştıktan sonra imza için staj yapılacak kuruma götürülmesi ve kurum tarafından da imzalandıktan sonra formların en geç 23 Aralık 2021 Perşembe gününe kadar Bölüm Staj Koordinatörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.


Gerekli alanları doldurduktan sonra Kaydet butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran görüntülenir.


Butonlara tıklayarak düzeltme ve form dökümlerini alabilirsiniz.

  • Form 1: İşyerine başvuru ve kabul formu (Ek 3) adlı formdan iki adet çıktı alınmalıdır.
  • Form 2: Beyan ve taahhütname (sağlık hizmeti alan) (Ek 4) adlı form genel sağlık sigortası kapsamında ailesi üzerinden sağlık hizmeti alan öğrenciler tarafından, Beyan ve taahhütname (sağlık hizmeti almayan) (Ek 5) adlı form ise genel sağlık sigortası kapsamında ailesi üzerinden sağlık hizmeti almayan öğrenciler tarafından bir adet çıktı alınmalıdır.
  • Staj başlangıç tarihi 9 Şubat 2022, bitiş tarihi 13 Mayıs 2022 olup, staj yapılacak günler Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleridir (Toplam 42 iş günü).
  • Sigorta işlemleri yapılan öğrencilerin işe giriş bildirgeleri Bölüm ya da Üniversite tarafından verilememektedir. Öğrenciler işe giriş bildirgelerini E-Devlet Kapısı > Sosyal Güvenlik Kurumu > İşe Giriş/İşten Ayrılış Bildirgeleri yolunu izleyerek temin edebilirler.