HÜ BBY 2023 Yaz Semineri

Bilgi bilim, yüzyılı aşan teorik ve uygulamalı birikimini değişen koşullarda yönetim, iletişim, ekonomi, istatistik, sistem mühendisliği ve veri yönetimi alanlarıyla harmanlayarak geleceğe uzanmaktadır. Bu çerçevede H.Ü. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünün seçkin eğitim kadrosu ve H.Ü. Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde makine öğrenme konusunda uzman bir öğretim üyemizin katkısıyla, yapay zekâya giden yolda etkin bilgi sistemleri ve hizmetlerinin geliştirilmesine temel teşkil edebilecek kuramsal ve uygulamalı eğitimlerin verilmesi amaçlanmaktadır. Gerçekleştirilecek sertifika programının hedef kitlesi arasında bilgi ve belge merkezlerinde farklı statülerde çalışanlar ve idareciler kadar bilgi sistemlerine yönelik geliştirme sürecinde yer alan uzmanlar da yer almaktadır.

HÜ BBY 2023 Yaz Semineri "Yapay Zekâya Giden Yolda Bilgi Hizmetleri" temasıyla 22-23 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. H.Ü. Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi işbirliğiyle Bölümümüz tarafından yürütülecek olan sertifika programı, H.Ü. Edebiyat Fakültesi Tuğrul İnal Salonu'nda yüz yüze katılım ya da çevrimiçi eş zamanlı katılım sağlanarak hibrit gerçekleşecektir.

9 saat sürecek olan Eğitim sonunda, devam koşulunu yerine getiren katılımcılarımıza H.Ü. Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi Müdürü’nün ve H.Ü. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanının imzasının bulunduğu Sertifika Belgesi teslim edilecektir.

Eğitim içeriği, eğitmenler, kontenjan, başvuru koşulları ve eğitim ücreti gibi bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve eğitime kayıt yaptırabilirsiniz:

https://yasamboyu.hacettepe.edu.tr/egitimler/hu-bby-2023-yaz-semineri-yapay-zekaya-giden-yolda-bilgi-hizmetleri/